Ливърпул спечели убедително срещу 3-1 Астън Вила в мач от 17-ия кръг на

...

Ливърпул демонстрира коледно настроение и срази Астън Вила

Ливърпул спечели убедително срещу 3-1 Астън Вила в мач от 17-ия кръг на надпреварата от Висшата лига. Мохамед Салах означи първото попадение в 5-та минута, а трийсет минути по-късно асистира на Върджил ван Дайк, който удвои преднината на гостите.

За отбора от Бирмингам се разписа Оли Уоткинс в 59-ата, само че 18 -годишният Стефан Байчетич девет минути преди края подпечата триумфа на " мърсисайдци ".

С тази победа Ливърпул към този момент събра 25 пункта и е на шесто място, с точка по-малко и мач повече от Манчестър Юнайтед, който е на пето място.

Тотнъм е на четвъртата позиция с един двубой мач повече, изоставайки на пет точки от " алените ". Астън Вила позволи осмо проваляне и има 18 точки от 16 срещи и е на 12-ти в таблицата.
 Андрю Робъртсън е най-хубавият помощник във Висшата лига измежду бранителите

Той пусна основното подаване за гола на Мохамед Салах в мача на мърсисайдци против Астън Вила